FAQ

Home / FAQ

FAQ

Prečo je penová izolácie lepšia ako minerálna vlna alebo fúkaná izolácia (celulóza)?

Penová izolácia sa aplikuje priamo na mieste, kde pri nástreku vyplní celý priestor bez medzier a škár. Eliminujú sa tak všetky tepelné mosty, ktoré sú slabinou klasických izolácií. Nepodlieha vplyvom času a zmenám počasia. Nemenia sa jej tepelnoizolačné vlastnosti, takže jej životnosť je prakticky neobmedzená.

Minerálna vata má životnosť maximálne 15 rokov. Po tomto čase je tak degradovaná, že jej izolačné vlastnosti sú výrazne znížené. V miestach, kde vznikajú tepelné mosty je výrazné riziko prestupu vodných pár a následne tak vznikajú plesne. Je tiež mimoriadne lákavá pre hlodavce.

Investícia do penovej izolácie je síce na začiatku o niečo vyššia , no návratnosť pri dnešných cenách za energie je skutočne rýchla.



Ako dlho trvá aplikácia penovej izolácie?

Rýchlosť aplikácie penovej izolácie je jednou z jej najväčších výhod, pretože maximálna doba aplikácie sú dva dni.



Aká je životnosť penovej izolácie?

Životnosť penovej izolácie je daná životnosťou stavby. Penová izolácia nedegraduje, nepodlieha vplyvom času a zmenám počasia. Nemenia sa jej tepelnoizolačné vlastnosti, takže jej životnosť je prakticky neobmedzená.



Je nutná montáž parozábrany?

Áno, parozábranu je vždy vhodné použiť, zabraňuje prestupu vodných pár z vnútornej strany do konštrukcie.



Prečo sa platí záloha?

Odmena zamestnancov za vykonanú prácu, réžijné náklady i nákup materiálu, to sú všetko dôvody prečo musíme vyžadovať zálohu. Preddavky na vykonanie diela sú teda nutnosťou.



Prečo NIE minerálna vlna?

MAASTRICHT – Svetom otriasla šokujúca správa o minerálnej vlne, ktorá dokazuje, že bezpečnostné testy z 90. rokov nie sú pravdivé. Nový výskum vyvoláva množstvo otázok, ktoré priamo súvisia s rizikom verejného zdravia. Hrozí, že minerálna vlna môže spôsobovať chorobu pľúc, ktorá je omnoho nebezpečnejšia ako rakovina. Výsledky o minerálnej vlne boli zverejnené v júni tohto roka. Od 90. rokov minulého storočia sa predpokladalo, že minerálna vlna je karcinogénna. Zlom nastal v 90. rokoch, kedy boli realizované testy, ktoré mali preukázať, že minerálna vlna je bezpečná a neobsahuje rizikové karcinogénne látky. Po 30 rokoch je ale všetko inak a tieto výsledky nie sú pravdivé


Testy boli v minulosti sfalšované

Podľa novinára Garyho Cartwrighta (EU Today) boli testy z 90. rokov upravené a pred testovaním bola z minerálnej vlny odobratá kľúčová látka – forma spojiva. Práve tento zásah znehodnotil výsledky testovania a potvrdil, že minerálna vata je ako izolačný materiál bezpečná. Túto skutočnosť pred 30 rokmi uznala na základe výsledkov spomínaného testu aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC).

Hrozí choroba pľúc, ktorá je nebezpečnejšia ako rakovina. Nový výskum vyvoláva množstvo otázok, ktoré priamo súvisia s rizikom verejného zdravia. V rámci týchto zistení sa preto viaceré organizácia a inštitúcie, ktoré sledujú ekologický a zdravotný dopad rôznych druhov materiálov, rozhodli apelovať priamo na Európsku úniu. Cieľom je zavedenie prísnejších pravidiel o používaní minerálnej vlny a o manipulácii s minerálnou vlnou.

Hrozbou však nie sú len karcinogénne látky a rakovinové ochorenia, ale aj fakt, že minerálna vlna môže podľa posledných zistení spôsobovať chronickú obštrukčnú chorobu pľúc (CHOCHP), ktorá je omnoho nebezpečnejšia ako rakovina. Podľa doktora Marjoleina Drenta z holandskej Maastrichtskej univerzity je dôležité uvedomiť si, že „niektoré druhy rakoviny liečiteľné sú, ale táto forma pľúcnej fibrózy zvyčajne nie je.“

Zdroj: www.topky.sk
Šokujúce zistenie: Takmer 30 rokov sme žili v klamstve, hrozivé zistenie vedcov o vlne.

Ohľadom vypracovania cenovej ponuky nás prosím kontaktujte.

Kontakt